Magnitude M100L12DC-AR Constant Voltage LED Driver
Special Price
$101.00
Regular Price
$133.00
SKU
6950
Constant Voltage - Input: 120V - Output: 12V - 100 Watts
2 WEEK LEAD TIME TO SHIP AFTER THE ORDER IS PLACED.
PLEASE CONTACT US FOR AVAILABILITY

Magnitude M10012DC-AR Magnetic Dimmable LED Driver
Magnitude’s M100L12DC-AR has a magnetic core and is the most compact LED driver on the market. It is equipped with two auto-reset breakers on the input and output which protect both the load and driver. This driver is encased in a coated metal box that includes 2 knock-outs on the bottom to enable easy installation.
| Order Code | M100L12DC-AR |
|---|---|
| Input Volts | 120V |
| Output Current | 10.76A |
| Max Output Voltage | 12V |
| Watts | 100 |
| Brand | Magnitude |
| LED Type | Constant Voltage |
| Dimmable | Yes |
| Mfg # | M100L12DC-AR |
| Dimensions | 37872.125 |
| Product Data Sheet | |
| Case Size | 1 |
| Warranty | 5 Year Magnitude Warranty |











