Philips 574038 C7 LED Nightlight Bulb - 0.5C7/LEDnight light/E12/MilkyND120V 2PF
Special Price
$7.42
Regular Price
$9.64
SKU
12066
Philips 574038 C7 LED Nightlight Bulb - 0.5C7/LEDnight light/E12/MilkyND120V 2PF is available to buy in increments of 2
C7 LED Nightlight Bulb - 2700K - 0.5W - 120V - Clear Finish - Candelabra (E12) Base - 30 Lumens - NON-Dimmable - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty

Philips 574038 C7 LED Nightlight Bulb - 0.5C7/LEDnight light/E12/MilkyND120V 2PF
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 574038 |
| Order Code | 574038 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 0.5 |
| Lumens | 30 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 1" |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 2.1" |
| Product Data Sheet | https://www.assets.signify.com/is/content/Signify/929001224613_NA.en_US.PROF.FP |
| Lumens/Watt | 60 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 46677462970 |
| Case Size | 6 of the 2-packs per case - 12 total bulbs per case. Price shown is for one 2-pack |











