Philips 549576 Dimmable BA11 LED Bulb - 5.5BA11/PER/927-922/CL/G/E26/WGX 1FB - *PHASE OUT - SIX UNITS Remaining!!!
Special Price
$5.37
Regular Price
$7.52
SKU
7407
BA11 Dimmable LED Bulb - 2200-2700K - 5.5W - 120V - Clear Finish - Medium (E26) Base - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty
*PHASE OUT - SIX UNITS Remaining in stock. REPLACED WITH PHILIPS 566695*

Philips 549876 - 5.5BA11/PER/927-922/CL/G/E26/WGX 1FB T20 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 549576 |
| Order Code | 929001970104 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 5.5 |
| Equivalent | 20W |
| Lumens | 300 |
| CRI | 90 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 1.3" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 55 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 46677549572 |
| Case Size | 10 |











