Philips 534628 Dimmable PAR38 LED Bulb - 33PAR38/PER/830/S15/DIM/120V B 6/1FB 120V
Special Price
$45.85
Regular Price
$59.60
SKU
5798
PAR38 Dimmable LED Bulb - 3000K - 33W - 120V - Black Finish - Medium (E26) Base - 25000 Hour lifespan - 3 Years Warranty

Philips 534628 - 33PAR38/PER/830/S15/DIM/120V B 6/1FB 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 534628 |
| Order Code | 534628 |
| Beam Spread | 15 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 33 |
| Lumens | 3000 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 4.8" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 5.2" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 91 |
| Warranty | 3 Years |
| UPC | 46677534622 |
| Case Size | 6 |











