Philips 473629 HID LED Bulb - 35ED23.5/LED/727/ND 120-277V G2 4/1 120-277V *DISCONTINUED*
Special Price
$58.92
Regular Price
$88.38
SKU
5764
- Buy 70 for $39.00 each and save 34%
HID LED Bulb - 2700K - 35W - 120-277V - Clear Finish - E40 Base - 50000 Hour lifespan - 5 Years Warranty
DISCONTINUED

Philips 473629 - 35ED23.5/LED/727/ND 120-277V G2 4/1 120-277V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 473629 |
| Order Code | 929001396704 |
| Beam Spread | 360 |
| Input Volts | 120-277V |
| Watts | 35 |
| Equivalent | 320W |
| Lumens | 4800 |
| CRI | 70 |
| Life (hrs) | 50000 |
| Diameter (in) | 3.3" |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 7.7" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 137 |
| Warranty | 5 Years |
| UPC | 46677473624 |
| Case Size | 4 |











