Satco S11454 LED A19 Bulb - 13A19/LED/827/120V/D/4PK
Special Price
$17.95
Regular Price
$21.46
SKU
15154
13 Watts - A19 LED Bulb - 2700K - 1100 Lumens - Medium (E26) Base - 230º Deg. Beam Spread - 120V Volts - Dimmable
NOTE!! The bulbs come in 4-packs and are priced as a 4-pack unit. Adding 1 unit to your cart will get you 4 total bulbs (one 4-pack).

Satco S11454 LED A19 Bulb - 13A19/LED/827/120V/D/4PK
| Brand | Satco |
|---|---|
| Mfg # | S11454 |
| Order Code | 13A19/LED/827/120V/D/4PK |
| Base | Medium (E26) |
| Certifications | UL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 13 |
| Equivalent | 75W |
| Lumens | 1100 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 2.38 |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 4.56 |
| Product Data Sheet | https://www.satco.com/products/S11454 |
| Lumens/Watt | 85 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 045923114540 |
| Case Size | 12 of 4-packs |











