Satco S9837 LED A19 Bulb - 9.5A19/OMNI/220/LED/35K *DISCONTINUED - Limited Quantity Available*
Special Price
$18.32
Regular Price
$27.48
SKU
7071
9.5 Watts - A19 LED Bulb - 3500K - 845 Lumens - Medium (E26) Base - 220 Deg. Beam Spread - 120V Volts

Satco 9.5A19/OMNI/220/LED/35K (S9837) A19 Lamp
| Mfg # | S9607 |
|---|---|
| Order Code | 9.5A19/OMNI/300/LED/35K |
| Beam Spread | 215 |
| Base | Medium (E26) |
| Certifications | UL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 9 |
| Equivalent | 60W |
| Lumens | 845 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25,000 |
| Diameter (in) | 2.38 |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4 1/2 |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 94 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 45923096075 |
| Case Size | 24 |











