RAB X22-150W Color/Watt Selectable LED Flood Light - 150/125/100/75 Watts - White - 120V
Special Price
$370.00
Regular Price
$516.00
SKU
12850
10,584-22,797 Lumens - 150/125/100/75 Watts -3000K/4000K/5000K - White - 120V

RAB X22-150W Color/Watt Selectable LED Flood Light - 150/125/100/75 Watts - White - 120V
| Brand | RAB Lighting |
|---|---|
| Mfg # | X22-150W |
| Certifications | DLC, IP65, UL, Wet Location, RoHS |
| Mounting Type | Knuckle-Trunnion Included |
| Watts | 150/125/100/75 |
| Lumens | 10,584-22,797 |
| Lumens/Watt | 122.6-176.4 |
| CRI | 80+ |
| Special Features | CCT Selectable, Wattage Selectable, Wet Location, Selectable Photocell |
| Input Volts | 120V |
| Dimensions | 10.83in. (H) x 13.39in. (L) x 13.39in. (W) |
| Life (hrs) | 100,000 |
| Order Code | X22-150W |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 5 years |
| UPC | 192552032858 |










