American Lighting LLW48-WW - Linear Wall Washer 4' *DISCONTINUED*
Special Price
$463.57
Regular Price
$649.00
SKU
6123
3000K - 2100Lm - 45W - 3 Year Warranty - 120V
DISCONTINUED

American Lighting LLW48-WW - Linear Wall Washer 48"
| Brand | American Lighting |
|---|---|
| Mfg # | LLW48-WW |
| Certifications | IP65 |
| Watts | 45W |
| Lumens | 2100Lm |
| Lumens/Watt | 47 |
| CRI | 80 |
| Input Volts | 120V |
| Dimensions | 47.25" (W) x 5" (H) x 2-3/16" (D) |
| Life (hrs) | 40000 |
| Order Code | LLW48-WW |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| UPC | 714176994918 |











