Philips 565804 Dimmable B11 LED Bulb - 3.5B11/VIN/820/E12/Amber/G/SP D 4/2PF T20
Special Price
$11.23
Regular Price
$14.60
SKU
98768
Philips 565804 Dimmable B11 LED Bulb - 3.5B11/VIN/820/E12/Amber/G/SP D 4/2PF T20 is available to buy in increments of 2
B11 Dimmable LED Bulb - 2000K - 3.5W - 120V - Clear Finish - 225 Lumens - Candelabra (E12) Base - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty - Direct Replacement to the discontinued Philips 537621
Bulbs comes in a 2-pack. Price shown is for one 2-pack of bulbs. 1 unit purchased = 2 bulbs being shipped.

Philips 565804 Dimmable B11 LED Bulb - 3.5B11/VIN/820/E12/Amber/G/SP D 4/2PF T20 2-Pack
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 565804 |
| Order Code | 565804 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Certifications | Title20 |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 3.5 |
| Equivalent | 20W |
| Lumens | 225 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 1.38" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 3.82" |
| Product Data Sheet | https://www.assets.signify.com/is/content/Signify/fp929002988703-pss-en_us |
| Lumens/Watt | 64.3 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 50046677565805 |
| Case Size | 8 to a case. Product is a 2-pack. One unit purchased = 2 total bulbs received |











