Philips 549360 Dimmable G25 LED Bulb - 2.7G25/PER/927-922/FR/G/E26/WGX1FB T20 120V - *DISCONTINUED*
Special Price
$5.29
Regular Price
$7.40
SKU
7511
G25 Dimmable LED Bulb - 2200-2700K - 2.7W - 120V - Frosted Finish - Medium (E26) Base - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty

Philips 549360 - 2.7G25/PER/927-922/FR/G/E26/WGX1FB T20 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 549360 |
| Order Code | 929002208004 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 2.7 |
| Equivalent | 17W |
| Lumens | 250 |
| CRI | 90 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 3.1" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4.7" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 93 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 46677549367 |
| Case Size | 10 |











