Philips 548973 Dimmable A15 LED Bulb - 3.8A15/PER/927-922/CL/G/E17/WGX4/2BCT20 - *PHASE-OUT-1 UNIT REMAINS*
Special Price
$6.36
Regular Price
$9.54
SKU
7311
A15 Dimmable LED Bulb - 2700K - 3.8W - 120V - Clear Finish - Intermediate (E17) Base - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty
**PHASE OUT- 1 UNIT REMAINS. NO DIRECT REPLACEMENT**

Philips 548973 - 3.8A15/PER/927-922/CL/G/E17/WGX4/2BCT20 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 548973 |
| Order Code | 929002208203 |
| Base | Intermediate (E17) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 3.8 |
| Lumens | 350 |
| CRI | 90 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 1.8" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 3.8" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 92 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 46677548971 |
| Case Size | 4 |











