Philips 529776 - 10PAR30S/LED/830/F25/DIM/ULW/120V Dimmable PAR30S LED Bulb - ONE UNIT Remaining!!!
Special Price
$9.31
Regular Price
$13.96
SKU
7526
ONE UNIT Remaining!!!
DISCONTINUED by Philips. SEE the Philips 568014

Philips 529776 - 10PAR30S/LED/830/F25/DIM/ULW/120V 6/1FB 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 529776 |
| Order Code | 929001320504 |
| Beam Spread | 25 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 10 |
| Lumens | 850 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 3.7" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 3.6" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 85 |
| Warranty | 3 Years |
| UPC | 46677529772 |
| Case Size | 6 |











