Philips 479295 A35 LED Bulb - 24A35/LED/865/P/E26E39/ND - *DISCONTINUED*
Special Price
$17.69
Regular Price
$26.54
SKU
5542
A35 LED Bulb - 6500K - 24W - 120V - Frosted Finish - Medium (E26) Base - 25000 Hour lifespan - 3 Years Warranty

Philips 479295 - 24A35/LED/865/P/E26E39/ND 4/1FB 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 479295 |
| Order Code | 929001854815 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 24 |
| Lumens | 3000 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 4.3" |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 7.8" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 125 |
| Warranty | 3 Years |
| UPC | 46677479299 |
| Case Size | 4 |











