Philips 479253 A50 LED Bulb - 5.5A50/VIN/820/CL/G/ND 2/1CT 120V
Special Price
$28.75
Regular Price
$43.12
SKU
5784
A50 LED Bulb - 2000K - 5.5W - 120V - Amber Finish - Medium (E26) Base - 15000 Hour lifespan - 1 Year Warranty

Philips 479253 - 5.5A50/VIN/820/CL/G/ND 2/1CT 120V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 479253 |
| Order Code | 929001853603 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 5.5 |
| Lumens | 270 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15000 |
| Diameter (in) | 6.25" |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 11.4" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 49 |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 46677479251 |
| Case Size | 2 |











