Philips 478198 HighBay LED Bulb - 150HB/LED/750/ND NB DL BB 2/1 120-277V
Special Price
$115.88
Regular Price
$191.56
SKU
5782
HighBay LED Bulb - 5000K - 150W - 120-277V - White Finish - Mogul (Ex39) Base - 50000 Hour lifespan - 5 Years Warranty
*DISCONTINUED - Limited stock available.
PHILPS MODEL # 557256 - 145HB/LED/850/ND NB DL BB 4/1

Philips 478198 - 150HB/LED/750/ND NB DL BB 2/1 120-277V
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 478198 |
| Order Code | 929001853304 |
| Base | Mogul (Ex39) |
| Input Volts | 120-277V |
| Watts | 150 |
| Lumens | 20000 |
| CRI | 70 |
| Life (hrs) | 50000 |
| Diameter (in) | 8.3" |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 9.9" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 133 |
| Warranty | 5 Years |
| UPC | 46677478193 |
| Case Size | 2 |











