Satco S9564 LED G25 Bulb - 6.5G25/CL/LED/E26/27K/120V *DISCONTINUED*
Special Price
$6.93
Regular Price
$9.70
SKU
2962
6.5 Watts - G25 LED Bulb - 2700K - 810 Lumens - Medium (E26) Base - 360 Deg. Beam Spread - 120V Volts
*DISCONTINUED - Suggested replacement is Satco Model # S21234

Satco 6.5G25/CL/LED/E26/27K/120V (S9564) G25 Lamp
| Mfg # | S9564 |
|---|---|
| Order Code | 6.5G25/CL/LED/E26/27K/120V |
| Beam Spread | 360 |
| Base | Medium (E26) |
| Certifications | UL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 6.5 |
| Equivalent | 60W |
| Lumens | 810 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15,000 |
| Diameter (in) | 3.13 |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4 3/8 |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 125 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 45923095641 |
| Case Size | 6 |











