Satco S9161 LED S11 Bulb - 1.2W S11/WH/LED/120V/CD
Special Price
$6.95
Regular Price
$9.62
SKU
1168
1.2 Watts - S11 LED Bulb - 2700K - 40 Lumens - Medium (E26) Base - 360 Deg. Beam Spread - 120 Volts

Satco 1.2W S11/WH/LED/120V/CD (S9161) S11 Lamp
| Mfg # | S9161 |
|---|---|
| Order Code | 1.2W S11/WH/LED/120V/CD |
| Beam Spread | 360 |
| Base | Medium (E26) |
| Certifications | UL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 1.2 |
| Lumens | 40 |
| CRI | 75 |
| Life (hrs) | 25,000 |
| Diameter (in) | 1 3/8 |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 2 5/16" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 33 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 45923091612 |
| Case Size | 12 |











