Satco S9153 LED CA8 Bulb - 1W CFC/LED/120V/CD
Special Price
$6.95
Regular Price
$9.62
SKU
3054
- Buy 8 for $5.95 each and save 14%
1 Watts - CA8 LED Bulb - 2700K - 25 Lumens - Candelabra (E12) Base - 360 Deg. Beam Spread - 120 Volts

Satco 1W CFC/LED/120V/CD (S9153) CA8 Lamp
| Mfg # | S9153 |
|---|---|
| Order Code | 1W CFC/LED/120V/CD |
| Beam Spread | 360 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Certifications | UL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 1 |
| Equivalent | 35W |
| Lumens | 25 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25,000 |
| Diameter (in) | 1.25 |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 3 7/8" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 25 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 45923091537 |
| Case Size | 12 |











