Satco S9135 LED BR30 Bulb - 10BR30/LED/4000K/830L/120V/D *DISCONTINUED*
Special Price
$5.95
Regular Price
$8.00
SKU
7077
Discontinued - See Satco S9622 as replacement

Satco S9135 - 10 watt - BR30/LED/ 4000K - 108' beam spread - Medium base - 120 volts - Dimmable
| Mfg # | S9135 |
|---|---|
| Order Code | 10BR30/LED/4000K/830L/120V/D |
| Beam Spread | 108 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 10 |
| Equivalent | 65W |
| Certifications | EnergyStar, UL |
| Lumens | 830 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 3.75 |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 05/03/16 |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 83 |
| Warranty | 3 Years Limited |
| UPC | 45923091353 |
| Case Size | 6 |











