Satco S29750 LED Bulb - 30W/LED/HID/MB/5000K/100-277V - *DISCONTINUED* WILL SHIP the S39750
Special Price
$59.95
Regular Price
$75.00
SKU
3320
30 Watts - LED HID Replacement - 5000K - 3900 Lumens - Medium (E26) Base - 360/270/180 Deg. Beam Spread - 100-277V Volts

Satco 30W/LED/HID/MB/5000K/100-277V 30 Watt LED HID Replacement
| Mfg # | S29750 |
|---|---|
| Order Code | 30W/LED/HID/MB/5000K/100-277V |
| Base | Medium (E26) |
| Certifications | Damp Rated, IP65, UL |
| Input Volts | 100-277V |
| Watts | 30 |
| Equivalent | 150W |
| Lumens | 3900 |
| CRI | 83 |
| Life (hrs) | 50000 |
| Diameter (in) | 3 3/16 |
| Dimmable | No |
| Length (in.) | 6 3/8 |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 130 |
| Warranty | 5 Years Limited |
| UPC | 45923297502 |
| Case Size | 24 |











