Philips 457218 LED BA12 Bulb - 4.5BA12/LED/827-22/E12/DIM 120V - DISCONTINUED. SEE the 549543 or 550250 as Possible Replacements
Special Price
$7.64
Regular Price
$11.46
SKU
5050
4.5 Watt - Dimmable Bent Tip BA12 Bulb - 2700K - 330 Lumens - Candelabra Base (E12) - 120V Volts

Philips (45721-8) 4.5BA12/LED/827-22/E12/DIM 120V BA12 Dimmable Bent Tip LED Lamp
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 457218 |
| Order Code | 4.5BA12/LED/827-22/E12/DIM 120V |
| Beam Spread | 360 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 4.5 |
| Equivalent | 40W |
| Equivalents | 9290011671 |
| Certifications | EnergyStar |
| Lumens | 330 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25,000 |
| Diameter (in) | 1.5 |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 5.6 |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 73.3 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| UPC | 46677457211 |
| Case Size | 10 |











