Satco S21807 9.8A19/OMNI/220/LED/E12/50K
Special Price
$4.95
Regular Price
$6.54
SKU
4778
9.8W; A19 LED; 5000K; Candelabra base; 220 deg. beam spread; 120V

Satco S21807 9.8A19/OMNI/220/LED/E12/50K A19 LED Lamp
| Mfg # | S21807 |
|---|---|
| Order Code | S21807 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Certifications | cULus, ETL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 9.8 |
| Lumens | 800 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 2-3/8" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4-5/16" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 82 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| UPC | 45923218071 |
| Case Size | 24 |
Melinda A. published 03/04/2025 following an order made on 02/07/2025
4/5
Bulbs are good. Price is a little high and I wouldn't plan on receiving them for almost a month.











