Satco S21800 6A19/OMNI/220/LED/E12/27K
Special Price
$3.95
Regular Price
$4.86
SKU
4771
6W; A19 LED; 2700K; Candelabra base; 220 deg. beam spread; 120V

Satco S21800 6A19/OMNI/220/LED/E12/27K A19 LED Lamp
| Mfg # | S21800 |
|---|---|
| Order Code | S21800 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Certifications | cULus, ETL |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 6 |
| Lumens | 480 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 25000 |
| Diameter (in) | 2-3/8" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4-5/16" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 80 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| UPC | 45923218002 |
| Case Size | 24 |











