Satco S11424 - 4000K Econo LED A19 Bulb - 100W Replacement - 4-Pack
Special Price
$16.95
Regular Price
$23.12
SKU
4947
230° Beam Angle - 80 CRI - 4000K CCT - 3 Year Warranty - 15,000 Hours - 120V - Dimmable

Satco S11424 - 4000K Econo LED A19 Bulb - 100W Replacement - 4-Pack
| Mfg # | S11424 |
|---|---|
| Order Code | S11424 |
| Certifications | cULus, Damp Rated |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 15.5 |
| Lumens | 1600 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15,000 Hours |
| Diameter (in) | 2.38" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4.57" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 103.2 |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| UPC | 45923114243 |
| Case Size | 4 |











