Satco S11417 - 5000K Econo LED A19 Bulb - 60W Replacement - 4 Pack
Special Price
$10.95
Regular Price
$14.68
SKU
4944
230° Beam Angle - 80 CRI - 5000K CCT - 3 Year Warranty - 15,000 Hours - 120V

Satco S11417 - 5000K Econo LED A19 Bulb - 60W Replacement - 4 Pack
| Mfg # | S11417 |
|---|---|
| Order Code | S11417 |
| Certifications | cULus, Damp Rated |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 9.5 |
| Lumens | 800 |
| CRI | 80 |
| Life (hrs) | 15,000 Hours |
| Diameter (in) | 2.38" |
| Dimmable | Yes |
| Length (in.) | 4.17" |
| Product Data Sheet | |
| Lumens/Watt | 84.2 |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| UPC | 45923114175 |
| Case Size | 4 |











