GE Q50MR16/C/NFL25 (20835) Halogen MR16 Lamp - DISCONTINUED
Special Price
$4.50
Regular Price
$6.30
SKU
1239
GE ConstantColor Precise - 50 Watts - 12V Volts - Open Face - EXZ

GE 20835 - Q50MR16C/NFL25 EXZ
| Brand | GE |
|---|---|
| ANSI | EXZ |
| Mfg # | 20835 |
| Order Code | Q50MR16/C/NFL25 |
| Input Volts | 12V |
| Watts | 50 |
| Life (hrs) | 6000 |
| Diameter (in) | 2.000" |
| Face | Open Face |
| Length (in.) | 1.875" |
| UPC | 43168994279 |
| Case Size | 10 |











