Lutron PJN-3BRL-GWH-L01 - Pico Wireless Remote w/ Nightlight
SKU
4269
3 Year Battery Life - Usable with other Lutron lighting control systems - Battery powered, no wiring needed - 1 Year Warranty

Lutron PJN-3BRL-GWH-L01 - Pico Wireless Remote w/ Nightlight
| Order Code | PJN-3BRL-GWH-L01 |
|---|---|
| Input Volts | 3V |
| Brand | Lutron |
| Family | Pico |
| Dimming Type | Tap |
| Mfg # | PJN-3BRL-GWH-L01 |
| Product Data Sheet | |
| Certifications | FCC, IC Rated |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Length (in.) | 2.6" |
| Width (in.) | 1.3" |
| Height (in.) | 0.31" |
| UPC | 784276068154 |











