Sylvania 62809- 5A Dual Selectable LED Downlight, RT8, 12/16/22W
Special Price
$55.98
Regular Price
$67.18
SKU
18075
Sylvania 62809- 5A Dual Selectable LED Downlight, RT8, 12/16/22W

Sylvania 62809 - LED Downlight Luminaire RT85AS2000UNVD9SC8WHTAA
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Mfg # | 62809 |
| Certifications | cETLus, EnergyStar, FCC, Title24, RoHS |
| Mounting Type | Recessed |
| Finish | White |
| Watts | 12/16/22 |
| Lumens | 1100/1500/2000 |
| Lumens/Watt | 91 |
| CRI | 90 |
| Input Volts | 120-277V |
| Dimmable | 0-10V |
| Dimensions | 4.35" (H) x 9.45" (D) |
| Life (hrs) | 50,000 |
| Order Code | RT85AS2000UNVD9SC8WHTAA |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 5 year |
| UPC | 046135628092 |











