Nuvo 60-5892 Kettle - 1 Light Mini Pendant - Weathered Brass Finish
Special Price
$221.99
Regular Price
$244.75
SKU
BD37-60-5892
Nuvo 60-5892 1-Light 60W Brass Finish Pendant

Lake - 1 Light Mini Pendant - Iron Black Finish with Brushed Nickel AccentKettle - 1 Light Mini Pendant - Weathered Brass Finish
| Brand | Satco |
|---|---|
| Mfg # | 60-5892 |
| Shape Style | Mini, Cylinder |
| Certifications | cETLus, RoHS |
| Finish | Brass |
| Number of Lights | 1 |
| Watts | 60W |
| Input Volts | 120V |
| Dimensions | 16.7" x 8.7" x 10" |
| Order Code | 60-5892 |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 045923658921 |











