Nuvo 60-5037 Patton - 1 Light Mini Pendant with Frosted Glass - Brushed Nickel Products
Special Price
$81.99
Regular Price
$90.75
SKU
BD37-60-5037
Nuvo 60-5037 1-Light 60W Brushed Nickel Finish Pendant

Patton - 1 Light Mini Pendant with Frosted Glass - Brushed Nickel Products
- The classically inspired Patton series finished in brushed nickel or prairie bronze and accented by frosted glass shades
- available in both arm-up and arm-down configurations
- Dry location rated for indoor use
| Brand | Satco |
|---|---|
| Mfg # | 60-5037 |
| Shape Style | Mini |
| Style | Traditional, Transitional |
| Certifications | cETLus, RoHS |
| Finish | Brushed Nickel |
| Number of Lights | 1 |
| Watts | 60W |
| Input Volts | 120V |
| Dimensions | 7.7" x 15" x 8.1" |
| Order Code | 60-5037 |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 1 Year |
| UPC | 045923650376 |











