Philips 567792 Dimmable LED PAR38 - 13PAR38/LED/927/F40/DIM/GULW/T20 6/1FB
Special Price
$11.04
Regular Price
$15.46
SKU
10297
2700K - 1200 lm - 13W - 50/60 HZ - 92 Efficacy - 120V
FOUR UNITS Remaining!!!
Bulb is phasing over to the Philips 586123

Philips 567792 Dimmable LED PAR38 - 13PAR38/LED/927/F40/DIM/GULW/T20 6/1FB
- Long life gives you more savings
- No lead or mercury involved in this bulb
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mfg # | 567792 |
| Order Code | 567792 |
| Base | Medium (E26) |
| Input Volts | 120V |
| Watts | 13W |
| Lumens | 1200 |
| CRI | 90 |
| Life (hrs) | 25,000 Hour Lifespan |
| Diameter (in) | 4.75" |
| Dimmable | Yes |
| Lumens/Watt | 92 |
| UPC | 046677567798 |
| Case Size | 6 |











