Hatch Nano MC39-1-J-277X 39 Watt Electronic Metal Halide Ballast - *DISCONTINUED*
Special Price
$117.66
Regular Price
$164.72
SKU
6473
39 Watt Nano-Slim Metal Halide Ballast - Lamps: 39W M130 Metal Halide -Input:277V -Starting: Pulse Start

Hatch MC39-1-J-277X Nano-Slim Electronic Metal Halide Ballast
| Order Code | MC39-1-J-277X |
|---|---|
| Input Volts | 277V |
| Watts | 39 |
| ANSI | M130 |
| Brand | Hatch |
| Mfg # | MC39-1-J-277X |
| Product Data Sheet | |
| Certifications | cUL, FCC Part 18 (Class B), Outdoor Type 1, UL |
| Lamps | 39W M130 Metal Halide |
| Dimensions | L 3.79" x W 1.71" x H 1.12" |
| Case Size | 50 |
| Warranty | 5 Years |
| UPC | 797281210302 |











