Westgate UHB-300-CW-480V Led Highbay 300W 36000 Lm 5000K
Special Price
$754.20
Regular Price
$1,055.88
SKU
9956
5000K - 300W - 36000LM - 480V - >80 CRI - UL , DLC Certified

Westgate UHB-300-CW-480V Led Highbay 300W 36000 Lm 5000K
| UPC | 845060047721 |
|---|---|
| Brand | Westgate |
| Watts | 300W |
| Lumens | 36000LM |
| Lumens/Watt | 120 |
| Input Volts | 480V |
| Certifications | DLC, UL |
| Dimensions | 16 x 16 |
| Mfg # | UHB-300-CW-480V |
| Order Code | UHB-300-CW-480V |
| Dimmable | Yes |
| Warranty | 7 Year Warranty |
| Product Data Sheet | |
| Case Size | 1 |











