Sylvania 50MR16/IR/SP10 (54175) Halogen MR16 Lamp - DISCONTINUED
$0.00
SKU
1828
Sylvania Halogen MR16 - 50 Watts - 12V Volts - Closed Face
*DISCONTINUED*

Sylvania 54175 - 50MR16/IR/SP10
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Mfg # | 54175 |
| Order Code | 50MR16/IR/SP10 |
| Input Volts | 12V |
| Watts | 50 |
| Beam Spread | Spot |
| Life (hrs) | 5000 |
| Diameter (in) | 2.008" |
| Face | Closed Face |
| Length (in.) | 1.750" |
| UPC | 46135541759 |
| Case Size | 20 |











