Sylvania 63126 - LED Highbay Linear, 6A Luminaire, 105W, 120-347V, Dimmable, 4000K, White Finish
Special Price
$313.03
Regular Price
$375.64
SKU
16328
Linear High Bay 6A, 105W, 120-347V, 0-10V dimming, 80+ CRI, 4000K, nominal 1' wide by 1' long, wide distribution lens, white, 16W EMBB

Sylvania 63126 - LED Highbay Linear Luminaire LNHIBA6A/105UNHD840/11W/WH/E
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Mfg # | 63126 |
| Certifications | cULus, DLC Premium, FCC, RoHS, Damp Location |
| Mounting Type | Surface + Suspended |
| Watts | 105 |
| Lumens | 14280 |
| Lumens/Watt | 136 |
| CRI | 80 |
| Special Features | Emergency Backup |
| Input Volts | 120-347V |
| Dimmable | 0-10V |
| Dimensions | 14.1x11.0 |
| Life (hrs) | 150,000 |
| Order Code | LNHIBA6A/105UNHD840/11W/WH/E |
| Product Data Sheet | |
| Warranty | 5 years |
| UPC | 46135636301 |











